W gliwicach nadmiernej prędkości niestety nie brakuje, co potwierdzają ostatnie działania lokalnych funkcjonariuszy drogówki. Wczoraj zatrzymali oni dwa prawa jazdy kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mimo licznych apeli i kampanii edukacyjnych, problem z takimi przewinieniami wciąż się utrzymuje. Konsekwencje takich działań są poważne i mogą wpłynąć na bezpieczeństwo na drogach.
W jednym z przypadków, do kontroli drogowej zatrzymano 54-letnią kobietę kierującą samochodem marki Dacia. Podczas zatrzymania okazało się, że przekraczała ona obowiązującą prędkość o 51 km/h, jadąc w obszarze z ograniczeniem do 50 km/h. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali również 24-latka, który poruszał się z prędkością wyższą o 53 km/h niż dozwolona. Obie sytuacje są przykładem nieodpowiedzialności i lekceważenia przepisów ruchu drogowego.
Na mocy przepisów, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Policja apeluje do kierowców o większą ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Podkreślono, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, a każdy kierowca, łamiąc przepisy, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Ważne jest, aby wszyscy pamiętali o obowiązujących przepisach i je respektowali.
Źródło: Policja Włoszczowa
Oceń: Wzmożona kontrola prędkości na drogach w Włoszczowej
Zobacz Także

